| ASIN | B09XSDMT4F |
| Age Range Description | Adult |
| Audio Driver Size | 12 Millimetres |
| Audio Driver Type | Dynamic Driver |
| Audio Latency | 150 Milliseconds |
| Battery Average Life | 30 Hours |
| Battery Charge Time | 3 Hours |
| Best Sellers Rank | #34,987 in Electronics ( See Top 100 in Electronics ) #160 in Over-Ear Headphones |
| Bluetooth Range | 10 Metres |
| Bluetooth Version | 5.2 |
| Box Contents | Cable |
| Brand | Sony |
| Brand Name | Sony |
| Cable Features | Without Cable |
| Carrying Case Color | Silver |
| Carrying Case Material | Leather |
| Carrying Case Weight | 2 Ounces |
| Colour | Silver |
| Control Method | Voice |
| Control Type | Voice Control, Touch Control |
| Controller Type | AMAZON ALEXA, BUTTON, GOOGLE ASSISTANT, SIRI |
| Country of Origin | Malaysia |
| Customer Package Type | Standard Packaging |
| Customer Reviews | 4.4 out of 5 stars 5,186 Reviews |
| Ear Placement | Over Ear |
| Earpiece Shape | Oval |
| Enclosure Material | Leather |
| External Testing Certification | sim |
| Form Factor | Over Ear |
| Frequency Range | 4 Hz - 40,000 Hz |
| Frequency Response | 2.4 GHz |
| Headphone Form Factor | Over Ear |
| Headphone Jack | 3.5 mm Jack |
| Headphones Ear Placement | Over Ear |
| Impedance | 48 Ohms |
| Impedance Unit of Measure | 48 Ohms |