| ASIN | B0C76CPGC7 |
| Batteries | 2 AA batteries required. (included) |
| Batteries Included? | Yes |
| Best Sellers Rank | #23,600 in Tools & Home Improvement ( See Top 100 in Tools & Home Improvement ) #45 in Laser Distance Meters |